Kronika medicíny - Heinz Schott (648 stran)

550,00 Kč
S DPH

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura naučná, Zdravotnictví

Vydáno 1994, Fortuna Libri (ČR)

Orig. název

Chronik der Medizin

Počet stran 648

Jazyk vydání český

Překlad Zdeněk Bureš

Vazba knihy pevná / vázaná

ISBN 80-85873-16-8

Počet
Poslední kus skladem

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Unikátní přehledHistorie odvěkého zápasu lidstva se smrtí a chorobami zpracovaná v podobě výpravné chronologicky uspořádané faktografické příručky.

Zájemci o dějiny medicíny v ní najdou cenný zdroj informací o vývoji forem, metod a institucí lékařské vědy, zdravotní péče, hygieny a všech základních oborů souvisejících s tématem, jakož i o životě a díle významných lékařskýchosobností. Neoddělitelným doplňkem textu je bohatá obrazová dokumentace, přehledná schémata a tabulky. Kniha obsahuje 1450 z velké části barevných ilustrací, seznam nositelů Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu, medailonky významných světových i našich lékařů a vědců, výběr z dokumentů o lékařské etice, jmenný a věcný rejstřík.

Přílohy: Nositelé Nobelovy ceny za medicínu a fyziologii, Osobnosti dějin medicíny, Dokumenty o lékařské etice, Jmenný rejstřík, Výběr použité literatury k českým reáliím dějin lidstva zahrnuje události od nejstarších dob až do konce března 2001. Už od svého prvního vydání roku 1992 tato kronika českým čtenářům nabízí na 1320 stranách výběr nejdůležitějších a nejzajímavějších historických faktů v přehledném uspořádání, mimořádně bohatou obrazovou dokumentaci (víc než 3600 většinou barevných ilustrací a dokumentů, reprodukcí uměleckých děl, fotografií a map). V příloze čtenáři naleznou stručné přehledy dějin 192 států, seznamy papežů a nositelů Nobelovy ceny, jmenný rejstřík.

1 Položka