Tim Willocks: Řád. Ve stínu osmanské moci

299,00 Kč
Bez DPH

Orig. název:

The Religion (2006)

Vydáno: 2008, BB art

Počet stran: 519

Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem

ISBN: 978-80-7381-450-2

Počet
Poslední kus skladem

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Román vypráví o chlapci odvlečeném z Uher do tureckého zajetí, jehož dějinné události zavanou do sicilské Messiny. Odkud se jako protřelý dobrodruh vydává s mladou francouzskou hraběnkou na Maltu, aby tam v době dramatického obléhání ostrovních pevností hájených rytíři johanitského řádu hledali jejího syna, kterého neznají jménem a jehož tvář nikdy neviděli.

Přesně o tomhle sníme: ocitnout se někde jinde, v jiném světě a v jiné době, vtaženi do víru dávných událostí a uchváceni velkolepým příběhem plným hrdinství, tragických zvratů a vášní. Tim Willocks je skutečným mistrem historické prózy. Jeho Řád sleduje osudy hrstky skvěle zvolených a vykreslených postav na pozadí jedné z nejslavnějších epizod velkého konfliktu mezi Východem a Západem, který šestnácté století zdědilo po středověku.
V květnu 1565 vyhlásil turecký sultán Süleyman Nádherný válku johanitským rytířům usazeným na Maltě. Ostrovní baštu křesťanství ve Středozemním moři oblehne obrovské osmanské vojsko a po tři měsíce ji marně a s obrovskými ztrátami na obou stranách obléhá. 
V předvečer válečných událostí přichází do sicilské Messiny francouzská hraběnka Carla Penautier a domáhá se vstupu na ostrov, aby tam našla syna, kterého jí rodina před dvanácti lety hned po porodu odňala a jehož jméno ani podobu nezná. Jediný muž, který je patřičně protřelý a má dost odvahy, aby jí mohl pomoci, je rabelaisovský voják a válečný dobrodruh, bývalý janičář a nyní obchodník se zbraněmi a opiem, Sas Mattias Tannhauser. Uvolí se doprovázet hraběnku na Maltu, kde pak oba uprostřed krvavých bojů, všudypřítomné smrti a krutého strádání hledají chlapce, aby jej vyrvali ze spárů svaté války. 

1 Položka