010b PROLEGOMENA KE KAŽDÉ PŘÍŠTÍ ČESKÉ ZABIJAČCE ANEB DOKONALÝ NÁVOD, JAK PŘEVYCHOVAT DOKTORA BÁTORU (ekniha)

Kód: 857
Tip
Neohodnoceno
80 Kč
Skladem (>5 ks)

PROLEGOMENA KE KAŽDÉ PŘÍŠTÍ ČESKÉ ZABIJAČCE 
aneb Dokonalý návod, jak převychovat doktora Bátoru 

Vydalo jako svou 21. publikaci nakladatelství Adam Benjamin Bartoš v Praze v říjnu 2018 
Vychází jako sešit č. 10 edice Národovecká knihovnička 

Autoři textů: Petr Bahník, Adam B. Bartoš (ed.), Ladislav Bátora, Josef Dobeš, Václav Klaus, Dušica Zimová © 2009-2018
Obálka a sazba: Adam B. Bartoš 
Fotografie na obálce: Prezident Václav Klaus a budoucí předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora na demonstraci proti Lisabonské smlouvě, 3. října 2009, foto: Jan J. Vorka 

ISBN 978-80-907384-6-1

kniha má v tištěné podobě 64 stran

formát: .epub / .mobi / .PDF (upřesněte ve zprávě při objednávce)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předkládaná publikace je, přiznávám, poněkud netradiční. Netradiční co do obsahu i formy. Netradiční, to jest ve smyslu nezvyklé, bylo ale i to, o čem pojednává – třebaže Ladislav Bátora by jistě řekl, že to byl jev na české poměry naopak více než běžný – a pro co se hlavně ve vlasteneckých kruzích vžilo označení „bátoriáda“. Nutno podotknout, že to byl tehdejší prezident Václav Klaus, který se svým článkem Malá česká hilsneriáda  Bátory jako první zastal a přirovnal, jistě ne k radosti ideových oponentů, mediální hon na tehdejšího vysokého úředníka ministerstva školství k honu na Leopolda Hilsnera, čímž inspiroval další k termínu „bátoriáda“.

Netradiční je především koncept publikace, který ve své přípravě doznal několik změn. V podstatě mělo jít – a také jde – o jakousi „ochutnávku“ z knihy, kterou Ladislav Bátora připravuje, posléze ale doplňovanou o další texty jeho či jeho kolegů z doby zuřící bátoriády, protože při přípravě publikace jsme si uvědomili, že lidé rychle zapomínají a některé autorovy úvahy by nemusely bez náležitých vysvětlení dávat smysl těm, kteří třeba bátoriádu (pokud je to ale vůbec možné) mediálně nezaznamenali. Jedná se však o výběr pouze pozitivních textů, chronologicky řazených a pro lepší přehlednost rozčleněných v záhlaví na „dobu před“ (prebátoriáda), dobu vrcholící mediální kampaně (bátoriáda) a dobu po ní (post-bátoriáda). A teprve od strany 51 začíná vlastní text avizované knihy, pro kterou si autor usmyslil název Pravá česká zabijačka.

Bátoriáda byla mediální bitva, kterou jsme prohráli, ale válka zuří dál. Bylo by dobré se z prohrané bitvy poučit, abychom věděli, jakými prostředky nepřítel disponuje, a byli na ně příště připraveni, protože bátoriáda může postihnout kohokoli z nás, kdo se režimu znelíbí, a to ve chvíli, kdy se jím bude režim cítit ohrožen. Bátoriáda je tedy ukázkový, skoro bych řekl učebnicový příklad toho, jak se taková mediální poprava dělá, a v jejím pochopení leží klíč k příštím našim vítězstvím v jí podobných bitvách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: